Naše kompletní služby

V ordinaci MUDr. Moniky Šikové ve Frýdku-Místku využíváme všechny své zkušenosti k tomu, abychom svým pacientům poskytli špičkovou preventivní i léčebnou péči. Zaregistrovat se u nás po telefonické dohodě můžete kdykoli v ordinační době. Těšíme se na Vás!

Preventivní péče

Ani v dospělém věku není dobrý nápad prevenci podceňovat. Pacient má na preventivní prohlídky nárok každé dva roky a během každé z nich provádíme v naší ordinaci zevrubná vyšetření, díky kterým získáme podrobný přehled o Vašem zdravotním stavu a v případě, že odhalíme některé závažné tendence, dostaneme okamžitou možnost řešit je dřív, než Vám začnou působit opravdové problémy. Během preventivních prohlídek doplňujeme Vaši anamnézu a provádíme komplexní vyšetření – jak jednoduché pohmatové a pohledové, tak měření krevního tlaku, poslech srdeční funkce, potřebná laboratorní vyšetření podle Vašeho zdravotního stavu, kontrolu funkce smyslových orgánů i Vaší váhy a výšky. Podstatnou součástí prevence je také zjištění rizik onkologického charakteru: pro ženy nad 45 let to znamená vyšetření prsou (resp. mamografický screening), všechny pacienty nad 50 let vyšetřujeme na výskyt rakoviny tlustého střeva (zde jde o tzv. test okultního krvácení ve stolici, který je poměrně jednoduchý a provádíte jej sami doma s vyhodnocením ve specializované laboratoři).

Očkování

I v dospělosti zůstává pacientům jedno povinne očkování: jde o očkování proti tetanu, které pacient podstupuje po deseti až patnácti letech od poslední dávky (dětští pacienti ji absolvují přibližně ve čtrnácti letech, což znamená, že po registraci u praktického lékaře pro dospělé je nutné se nechat přeočkovat do 29 let). Další očkování nejspíš budete potřebovat jen při cestě do zahraničí, vybrat si ale můžete také očkování nepovinná, která pojišťovny nehradí. Jde např. o očkování proti klíšťové encefalitidě, chřipce, meningokové nákaze nebo žloutence typu A a B.

Léčebná péče

V ordinaci Vám nabízíme kvalitní léčbu běžných potíží, u indikovaných případů spolupracujeme s lékařskými specialisty.

V rámci diagnostiky a léčby onemocnění nabízíme:

  • rychlé stanovení glykémie (= hladiny cukru) v krvi
  • vyšetření CRP (výskyt C-reaktivního proteinu v krvi umožňuje zjistit, zda je onemocnění bakteriálního, nebo virového původu)
  • analýza moči
  • péče o nekomplikované diabetiky

Homeopatická léčba

V případě zájmu pacienta je v naší ordinaci možné využít k léčbě některých problémů také homeopatickou léčbu. Jedná se o léčebnou metodu, která plně respektuje celistvost pacientova organismu a léčí ho s ohledem na ni. Funguje na principu „léčení podobného podobným“, to znamená, že konkrétní problém se léčí látkou, která normálně vyvolává stejné symptomy, v minimální koncentraci. Metoda je velmi šetrná a mohou ji využívat i těhotné a kojící ženy. Ačkoli má stále punc „alternativní“ metody, Česká lékařská komora ji jako léčebnou metodu uznává už od roku 1993.

Další služby:

  • potvrzení o zdravotním stavu pro různé účely (řízení motorového vozidla, vystavení potravinářského průkazu, zbrojní pas aj.)
  • kompletní předoperační vyšetření
  • návrhy na lázeňskou péči
  • vstupní a výstupní prohlídky do zaměstnání